با ما همراه باشید

اقتصادی

۶۱ درصد جویندگان شغل در استان سمنان فاقد مهارت هستند

منتشر شده

در

مهر/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با بیان اینکه نزدیک به هفت هزار جویای کار در استان وجود دارد، گفت: ۶۱ درصد این افراد فاقد مهارت لازم هستند.

 

اسماعیل غنیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در مجموع ۶ هزار و ۸۳۵ نفر جوینده کار در صفحه اشتغال ثبت نام و از این تعداد یک هزار و ۹۶۲ نفر مشغول به کار شدند، اظهار کرد: ۶۱ درصد مجموع این افراد را آقایان و ۳۹ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی با بیان اینکه از مجموع جویندگان کار استان سمنان ۶۱ درصد فاقد مهارت و ۳۹ درصد نیز دارای مهارت هستند، تاکید کرد: ۶۰ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان اشتغال، دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم بوده و ۴۰ درصد نیز دارای تحصیلات عالی هستند از سوی دیگر ۶۵ درصد از افراد به کار گمارده شده را آقایان و ۳۵ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان با اشاره به ضرورت ارتقای مهارت‌های فنی لازم برای اشتغال و اهمیت مهارت افزایی، ابراز داشت: نکته قابل توجه این است که ۵۸ درصد از افراد دارای مهارت، در طی ۱۱ ماه گذشته به‌کار گمارده شدند.
غنیان با بیان اینکه مهم‌ترین بحث در ارتباط با اشتغال، سامانه ملی رصد است، تاکید کرد: مقرر شده تا سایر سامانه‌ها مثل «سامانه کارا و بازار کار» به عنوان زیرمجموعه «سامانه رصد» تعریف شوند تا شرایط به صورت تجمیعی و منظم تری ادامه یابد.
وی افزود: طی سال‌های اخیر میزان اشتغال در استان سمنان در تمامی زمینه‌ها اعم از استخدام، پیمانکاری، واگذاری و صدور مجوز حدود ۱۰ هزار نفر بوده که این امر نشان از ظرفیت‌های خوب ایجاد شغل در این حوزه‌ها دارد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه جمع اعتبار استان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری مجموعاً سیصد و یک میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۷۶ میلیارد تومان مصوب و ۲۵۷ میلیارد تومان پرداخت شده است، تاکید کرد: جمع تسهیلات روستایی و عشایری شامل اعتبارات حمایتی و صرفاً روستایی ۳۰۱ میلیارد تومان است همچنین باید گفت مجموع اعتبارات صرف شده در بخش مشاغل روستایی ۲۴۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۳۰ میلیارد تومان آن جذب شده است.
درباره دیگر مشکلات استان سمنان توضیح داد: تنها ۱۴ درصد اعتبارات مربوط به تسهیلات ناشی از واحدهای آسیب دیده از کرونا جذب شده که باید تلاش در این حوزه بیشتر شود.
غنیان با بیان اینکه به ۴۶۴ طرح، تسهیلات صرفاً روستایی پرداخت شده است، ابراز کرد: تاکنون ۴۲۵ بازدید برای ۲۷۵ طرح به بهره برداری رسیده، انجام شده است همچنین طبق آمارها پرداخت ۶۵ میلیارد تومان نقدینگی به ۲۷۵ طرح مصوب اشتغال صورت گرفته است.

اقتصادی

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

منتشر شده

در

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

قیمت دلار، امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

منتشر شده

در

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷۹۷۷۰ ریال و نرخ خرید آن ۲۷۴۲۳۰ ریال اعلام شده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

ریزش 5 هزار واحدی شاخص بورس/ افت قیمت اغلب نمادهای بزگ و کوچک

منتشر شده

در

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل  بورس تهران  در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 5 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 244 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سرخپوش شد و با افت 354 واحدی 436 هزار و 759 واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس هم منفی شد و  به 17 هزار و 899  واحد رسید.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

نماد‌های امین، نمرینو و دامین بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، فملی و شستا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تالار سهام بورس تهران

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

بازار در سومین هفته فروردین ماه ۱۴۰۰ باز هم با افزایش عرضه و عدم نقدینگی آغاز به کار کرد و شاهد افت دسته جمعی تمام نماد‌های بزرگ و کوچک هستیم.

آخرین قیمت ۲۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۵۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۲۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۴۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، شپنا و خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، سیتا و قیستو در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۸۰میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۴۰میلیارد تومان (۱۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۵۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۷درصد از پنج هزار و ۶۶۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن هزار و ۴۱۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها