با ما همراه باشید

اقتصادی

۵۱۵ واحد تولیدی استان سمنان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

منتشر شده

در

سمنان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه ۵۱۵ واحد تولیدی در این استان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند، گفت: تاکنون ۷۲ درصد مصوبات کارگروه رونق تولید اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تشنه دل صبح چهارشنبه در دویست و هفتاد و چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ۵۱۵ واحد تولیدی این استان در بخش صنعت و کشاورزی تسهیلات رونق تولید ۹۹ را دریافت کردند، اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها پرداخت شد.

وی بابیان اینکه تسهیلات رونق تولید به ارزش ۶۸۰ میلیارد ریال به ۴۱۱ واحد تولیدی در بخش کشاورزی پرداخت‌شده است، افزود: ۱۰۴ واحد صنعتی نیز تسهیلات رونق تولید به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان با اشاره به اینکه تاکنون مشکلات یک هزار و ۲۰۳ واحد تولیدی در این کارگروه موردبررسی قرارگرفته است، تصریح کرد: در این مدت دو هزار و ۵۸۸ مصوبه برای رفع موانع موجود در مسیر تولیدات این واحدها به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که از این میزان ۷۲ درصد اجرایی شده است.

تشنه دل بابیان اینکه در این نشست با پرداخت تسهیلات به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به پنج واحد صنعتی موافقت شد، خاطرنشان کرد: مشکلات بانکی و مالیاتی سه واحد تولیدی صنعتی و معدنی استان بررسی شد.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون در قالب تسهیلات رونق تولید سال جاری، ۷۷۰ واحد تولیدی به بانک‌های عامل معرفی شدند، اضافه کرد: این واحدها ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت خواهند کرد که پرونده ۲۵۵ واحد در بانک‌ها در دست بررسی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در این مدت ۳۳۴ واحد صنعتی و کشاورزی نیز در حدود پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ (برنامه تولید و اشتغال) دریافت کرده‌اند.

اقتصادی

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

منتشر شده

در

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

قیمت دلار، امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

منتشر شده

در

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷۹۷۷۰ ریال و نرخ خرید آن ۲۷۴۲۳۰ ریال اعلام شده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

ریزش 5 هزار واحدی شاخص بورس/ افت قیمت اغلب نمادهای بزگ و کوچک

منتشر شده

در

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل  بورس تهران  در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 5 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 244 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سرخپوش شد و با افت 354 واحدی 436 هزار و 759 واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس هم منفی شد و  به 17 هزار و 899  واحد رسید.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

نماد‌های امین، نمرینو و دامین بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، فملی و شستا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تالار سهام بورس تهران

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

بازار در سومین هفته فروردین ماه ۱۴۰۰ باز هم با افزایش عرضه و عدم نقدینگی آغاز به کار کرد و شاهد افت دسته جمعی تمام نماد‌های بزرگ و کوچک هستیم.

آخرین قیمت ۲۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۵۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۲۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۴۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، شپنا و خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، سیتا و قیستو در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۸۰میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۴۰میلیارد تومان (۱۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۵۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۷درصد از پنج هزار و ۶۶۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن هزار و ۴۱۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها