با ما همراه باشید

اجتماعی

کرونا مصرف آب شرب در استان سمنان را چقدر افزایش داد؟

منتشر شده

در

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان از افزایش مصرف آب شرب در این استان پس از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: افزایش رعایت نکات بهداشتی پس از شیوع کرونا باعث شده است تا شاهد افزایش مصرف آب در شهرها و روستاهای این استان باشیم.

وی با اشاره به روند افزایش مصرف آب شرب از سوی مشترکات خانگی در استان سمنان پس از شیوع بیماری کرونا افزود: شیوع کرونا مصرف آب در استان سمنان را 17 درصد افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به کاهش بارندگی‌ها در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان گفت: میزان بارش‌ها در استان سمنان از ابتدای مهرماه تا کنون به‌مراتب کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

طاهری با اشاره به تأثیر این کاهش بارش‌ها بر تأمین آب شرب شهرها و روستاهای استان سمنان عنوان کرد: این مهم سبب شده است که دبی چشمه‌ها و منابع تأمین آب شهرهای استان سمنان کاهش محسوسی داشته باشد.

وی اضافه کرد: به‌طور مثال آب شرب مورد نیاز در شهرستان سمنان از طریق چشمه روزیه و قنات گل رودبار و در صورت لزوم چاه‌های حفر شده تأمین می‌شود؛ اما با توجه به کاهش بارش‌ها دبی آن کاهش‌یافته و احتمال استمرار کاهش آبدهی این منابع آبی وجود خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به افزایش مصرف آب در فصل تابستان و هم‌زمان با فصل گرما عنوان کرد: با توجه به روند موجود، احتمال کمبود و ایجاد مشکل تأمین آب در زمان پیک مصرف در مرکز استان سمنان وجود دارد و ازاین‌رو باید اطلاع‌رسانی‌های لازم به مردم برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف آب انجام شود.

اجتماعی

کشف مواد مخدر با شلیک هوایی پلیس گرمسار

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ غلامحسین عرب فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اطلاعاتی از انتقال یک محموله مواد بدست آوردند.

او  افزود: با بهره‌گیری از توانمندی‌های تخصصی پلیس و شگرد‌های خاص اطلاعاتی، محل تحویل مواد در ایوانکی شناسایی شد و ماموران پلیس توانستند هر دو عامل انتقال محموله را حین تبادل مواد به دام بیندازند.

سرهنگ عرب با اشاره به درگیری این دو متهم با ماموران گفت: با شلیک چند تیر هوایی پلیس، عاملان قاچاق مواد مخدر با ۱۶ کیلو تریاک دستگیر شدند.

ادامه مطلب

اجتماعی

جسد مغروق در بند خاکی ایوانکی پیدا شد

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، دهقانی رئیس جمعیت هلال احمر گرمسارگفت: این جوان که از اتباع افغان است روز ۲۸ خرداد در بند خاکی بهورد ایوانکی دچار حادثه شده بود.

او افزود: با تلاش تیم امداد و نجات و غواصی هلال احمر، پیکر این جوان پیدا و به نیروی انتظامی تحویل داده شد.

شنا در این بند خاکی ممنوع است و علت این حادثه در دست بررسی است

ادامه مطلب

اجتماعی

دو حادثه رانندگی با پنج مصدوم در سمنان

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت : در حادثه ای که در کیلومتر ۳۷ محور سمنان – فیروزکوه رخ داد ، بر اثر تصادف پیکان وانت با تریلی ، یک نفر مصدوم شد .

او  افزود: در واژگونی پراید و حریق پس از آن که در کیلومتر ۴۴ محور شاهرود – میامی رخ داد ، هر ۴ نفر

سرنشین خودرو آسیب دیدند و به بیمارستان منتقل شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها