با ما همراه باشید

مهدیشهر

نفت سفید روستاییان استان سمنان آماده توزیع است

منتشر شده

در

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود از آمادگی این منطقه برای توزیع نفت سفید روستائیان در استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود ، علی اکبر عربعامری با بیان این که سهمیه نفت سفید روستاییان محروم از لوله کشی گاز استان سمنان آماده توزیع است گفت: مراجعه تدریجی مردم برای جلوگیری از ازدحام مقابل مراکز توزیع ضروری است.

عربعامری با بیان این که  نیمه نخست فصل پاییز ۶هزار و ۸۶۳ خانوار استان سمنان نفت سفید دریافت خواهند کرد، ادامه داد: سال گذشته هشت میلیون لیتر نفت سفید در این استان بین خانوارهای مناطق محروم از گاز طبیعی توزیع شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود گفت:  ۶۵ درصد این میزان سهمیه نفت سفید را مردم روستاهای شهرستان های شاهرود و میامی  که فاقد گاز طبیعی هستند  مصرف می کنند و بقیه آن در شهرهای سراسر استان سمنان که این شرایط را دارند استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از چهار میلیون لیتر نفت سفید در شهرستان شاهرود  توزیع شده است، ادامه داد: بیشترین مصرف این سهمیه در استان سمنان  به ترتیب در شهرستان های شاهرود، مهدی شهر، دامغان و میامی است.  به گفته وی ، بقیه مصرف سهمیه نفت سفید در شهرستان های استان سمنان که زیر ۲۰۰ خانوار هستند اختصاص دارد.

عربعامری با اشاره به اینکه مردم مناطق استان سمنان که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند می توانند بدون نگرانی از سهمیه نفت سفید خانوار بهره مند شوند ، تاکید کرد: خانوارهایی که در سامانه سدف ثبت نام کرده اند سهمیه نفت آنها در کارت سرپرستان خانوار از ابتدای مهرماه اختصاص یافته است.

به گفته وی ، ۹۵توزیع کننده مجاز نفت سفید در  استان سمنان فعالیت دارند و مردم می توانند  تا پایان فصل سرما از سهمیه های ۴۵ روزه  خود استفاده کنند.

مهدیشهر

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی سمنان منصوب شد

منتشر شده

در

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در حکمی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع این دانشگاه را منصوب کرد.

مصطفی نورالدین در حکمی از سوی عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به مدت سه ماه به‌عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان منصوب شد.

در این حکم با تأکید بر رعایت صداقت کاری، امانتداری و قانونمندی در راستای پیشبرد اهداف مجموعه خطاب به نورالدین آمده است: شناسایی دقیق درآمدهای دانشگاه و احصای آن‌ها، لزوم انضباط‌بخشی حداکثری در عملکرد مالی، شفاف‌سازی، کنترل‌های داخلی و مدیریت منابع، هدایت رفتارهای اداری و مالی مستند به برنامه‌های مصوب و موافقت‌نامه‌های بودجه در حوزه‌های مختلف، صیانت از حقوق اعضای هیئت‌ علمی و کارکنان دانشگاه ازجمله مواردی است که انتظار می‌رود به کمک سایر همکاران حوزه تحت سرپرستی خود با تلاش مضاعف نسبت به انجام موارد فوق موجبات رشد و شکوفایی پیش از پیش مجموعه را فراهم کنید.

مصطفی نورالدین دارای مدرک دکتری حسابداری و عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر بوده که مسئولیت‌هایی مانند معاونت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدی‌شهر، بازرس سازمان بازرسی کشور و حسابرس دیوان محاسبات کشور را در کارنامه اجرایی خود دارد.

خالصی‌دوست در نامه‌ای جداگانه از تلاش‌های محمدرضا شهاب معاون سابق توسعه مدیریت و منابع واحد سمنان قدردانی کرد.

ادامه مطلب

مهدیشهر

پیگیری نماینده و استاندار سمنان از وزیر کشاورزی برای تامین نهاده دامی

منتشر شده

در

سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان و عباس گلرو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در نشستی مشترک با وزیر جهاد کشاورزی موضوع تامین نهاده های دامی در استان را مطالبه کردند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که
در این دیدار گلرو و هاشمی به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین نهاده های دامی برای دامداران و مرغداران استان سمنان رایزنی کردند.
بنا بر این گزارش، موضوع تبدیل مهدی شهر به قطب دامپروری، با عنایت به طرح آن از سوی رئیس جمهوری نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و دستور وزیر برای پیگیری ویژه این طرح صادر شد.
طی روزهای گذشته دامداران استان به ویژه فعالان عرصه دامپروری در شرق استان سمنان بدلیل مشکلاتی که در تامین نهاده های دامی داشتند مطالبه گری کردند و حتی در سفر یکشنبه هفته جاری استاندار سمنان به شاهرود نیز نشست مفصلی را با هاشمی برگزار کردند.

ادامه مطلب

مهدیشهر

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی “بوی مهر” در مهدیشهر

منتشر شده

در

نمایشگاه خوشنویسی “بوی مهر” به مناسبت هفته ملی خوشنویسی و نیز بزرگداشت هفته وحدت در گالری نقشین مجتمع فرهنگی هنری نیستان مهدیشهر گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، آئین گشایش این نمایشگاه با حضور استاد مصباحیان و جمعی از مدیران دستگاهای اجرایی شهرستان مهدیشهر برگزار شد.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدیشهر گفت: در این نمایشگاه 21 اثر از اعضای انجمن خوشنویسان شهرستان مهدیشهر از جمله نسا سعیدی، محمد سعیدی، علی سعیدی، سحر قلی بیک و علی حریری به نمایش گذاشته شد.

علی اکبر چتری افزود: آثار خوشنویسی ارائه شده در این نمایشگاه با تکنیک های مختلف، قصار نویسی شکسته، نستعلیق بر روی کاغذ دست ساز، نقاشی خط نستعلیق بر روی کاغذ دست ساز، چلیپا و سطر نستعلیق و اجرای نگارگری، سطرنویسی نستعلیق و اجرای تذهیب، خط بنایی بر روی کاغذ دست ساز، سیاه مشق شکسته نستعلیق ارائه شده است.

این نمایشگاه تا اول آبان برپا خواهد بود و علاقه مندان به هنر خوشنویسی می توانند از ساعت 16 الی 18 (بجز ایام تعطیل) از آن دیدن کنند.

نمایشگاه خوشنویسی “بوی مهر” با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان شهرستان مهدیشهر برگزار شده است.

ادامه مطلب

برترین ها