با ما همراه باشید

اقتصادی

نام‌نویسی وام های دانشجویی آغاز شد

منتشر شده

در

مطیعی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: حداکثر وام‌های دانشجویی در مقایسه با پارسال ۳۰ درصد افزایش یافته است.وی ادامه داد: دانشجویان با توجه به شرایط کرونایی این امکان را دارند بازپرداخت وام خود را دو نیم‌سال تحصیلی به تعویق بیندازند.
مطیعی خاطرنشان کرد؛ برای دریافت وام متقاضیان باید به پورتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی bp.swf.ir مراجعه کنند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصادی

دولت ۵۰۰ هزار میلیارد ریال به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص دهد

منتشر شده

در

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بر اساس برنامه ششم توسعه موظف است ۵۰۰ هزار میلیارد ریال به اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص دهد تا مشکلات مستمری‌بگیران با اجرای این طرح برطرف می‌شود.

عباس گلرو روز چهارشنبه در گردهمایی هفته تامین اجتماعی در خانه کارگر استان سمنان ابراز داشت: دولت رقمی به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارد که پرداخت آن بخشی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی را برطرف می کند.

وی افزود: دولت موظف است رابطه کارگر و کارفرما را براساس عدالت تعیین کند تا از بروز اختلاف طبقاتی جلوگیری شود.

گلرو ابراز داشت: کارگران به عنوان ضعیف‌ترین اقشار جامعه، در شرایط حساس مانند انتخابات پشتیبان نظام هستند و دولت نیز باید فراهم کننده بستر عدالت برای آنان باشد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه درمجلس شورای اسلامی گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، کار و کارگر ارزش و نیاز جامعه، به ویژه جامعه اسلامی تلقی می‌شود زیرا کار مقدمه تحول و تحقق شعارهای است.

در این نشست نمایندگانی از بازنشستگان به بیان مشکلات خود پرداختند و مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تامین اجتماعی و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند و در جریان مسایل و مشکلات قشر کارگران استان قرار گرفتند.

۱۹ الی ۲۵ تیر هفته تامین اجتماعی نام‌گذاری شده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

پیش بینی قیمت دلار برای فردا، پالس مثبت آمریکا به بازار ارز

منتشر شده

در

امروز روند نزولی دلار تحت تاثیر سیگنال مثبتی که از سوی آمریکا مبنی بر لغو بخشی از تحریم‌های تجاری ایران رسیده، شدت گرفته به طوریکه در معاملات پشت‌خطی قیمت ۲۴۴۰۰ تومان را هم لمس کرده است.

دیروز قیمت دلار تحت تاثیر انتشار اخبار مثبت پیرامون برجام از حبس سه روزه در قیمت ۲۴۹۵۰تومان آزاد شد و با شکست سطح مقاومتی ۲۴۸۰۰تومان، انتظارات کاهشی را تقویت کرد و از همین رو تا آخرین ساعات معاملات به روند نزولی ادامه داد و نهایتا در سطح ۲۴۷۰۰تومان قرار گرفت.

همانطور که گفته شد روند نزولی دلار طی روز گذشته فروشندگان بیشتری را به سمت بازار کشاند و انتظار می‌رفت امروز هم شاهد تداوم این روند باشیم؛ در کنار افزایش حجم فروش ارز انتشار اخبار مثبتی پیرامون منابع بلوکه شده ایران و برجام باعث شد سیگنال مثبتی وارد بازار شود و دلار با سرعت بیشتری روند نزولی را طی کند.
امروز وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده با هدف ایجاد دسترسی ایران به دارایی‌های مسدود شده خود در ژاپن و کره‌‌‌‌‎جنوبی، بخشی از تحریم‌های تجاری ایران را لغو کرده است؛ در نتیجه این معافیت که توسط آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امضا شده است، انتقال وجوه ایران در حساب‌های محدود به صادر‌کنندگان در ژاپن و جمهوری کره را مجاز می‌داند.

در کنار این خبر، بازار ارز میزبان سیگنال‌های مثبت دیگری هم بود؛ امروز ربیعی سخنگوی دولت بار دیگر اعلام کرد که در آستانه احیای برجام قرار داریم و همزمان با اظهارات این مقام مسئول، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم از آمادگی این کشور برای آغاز دور هفتم مذاکرات غیر مستقیم هسته‌ای با ایران در وین خبر داد.
در همین رابطه سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز دوشنبه اعلام کرده که باتوجه به پیشرفت‌های حاصله می‌توان گفت به پایان مذاکرات وین نزدیک شده‌ایم؛ این اخبار مثبت باعث شد بازار ارز با سرعت بیشتری مسیر کاهشی را طی کند تا جاییکه دلار اولین معاملات پشت‌خطی امروز را با قیمت ۲۴۴۰۰تومان و معاملات نقدی را با قیمت ۲۴۵۰۰تومان آغاز کرد.
حالا بر اساس اخبار منتشر شده جو حاکم بر بازار ارز کاهشی شده و با توجه به اینکه دلار دومین سطح مقاومتی یعنی ۲۴۵۰۰تومان را هم شکسته، فعالان بازار ارز بر این باورند تا زمانی که خبری باعث تغییر جو فعلی بازار نشود، روند نزولی دلار ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب

اقتصادی

پراید ۱۳۸میلیون شد/ قیمت ساینا، کوییک و تیبا

منتشر شده

در

ادامه مطلب

برترین ها