با ما همراه باشید

مهدیشهر

مرگ بسکتبالیست معروف ایرانی در پارک کوهستان سمنان + عکس

منتشر شده

در

به گزارش رکنا، چتربازی که درحال آموزش بود و بسکتبالیستی که درحال کوهنوردی جان باخت. هردو سقوط کردند. ارتفاع زندگی آنها را گرفت. هردو در سمنان قربانی حادثه‌های دلخراشی شدند.

نخستین حادثه مربوط به مهرداد خیرخواهان است. بسکتبالیست ۳۶ساله‌ای که در پارک کوهستان سمنان جان باخت. پسر ورزشکاری که از بالای کوه تعادل خود را از دست داد و در میان صخره‌ها سقوط کرد. او که به جز بسکتبال به کوهنوردی نیز علاقه زیادی داشت، درنهایت در میان صخره‌ها جان خود را از دست داد.

این حادثه ساعت ۱۸و ۵۸ دقیقه به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد. بلافاصله تیم نجات در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساند. همزمان ۳ ایستگاه یک، دو و پنج به همراه ۳ دستگاه خودرو ۷نفر آتش‌نشان برای امدادرسانی این حادثه به محل رفتند.

اسمعیل‌پور، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری سمنان درباره جزئیات این ماجرا گفت: «طی تماس شهروندی با سامانه ۱۲۵ نیرو‌های عملیاتی به محل اعزام شدند. به محض رسیدن، مشاهده کردند پسری ۳۶ساله از بالای کوه تعادل خود را از دست داده و در میان صخره‌ها سقوط کرده است. او به‌شدت دچار مصدومیت شده بود. بنابراین آتش‌نشانان بلافاصله به وسیله تجهیزات امدادی و حمل مصدوم، (بسکت) بعد از فیکس‌کردن و مهار مصدوم، او را به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.»

اما شدت جراحات به ‌حدی بود که این پسر ورزشکار نتوانست مقاومت کند. او به دلیل شدت جراحت وارده حال وخیمی داشت. بنابراین پس از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. او یکی از بسکتبالیست‌های جوان و حرفه‌ای سمنان بود.

دومین حادثه نیز به چترباز میانسال برمی‌گردد. چتربازی که هنگام آموزش به شاگردانش سقوط کرد و جان باخت. بازنشدن چتر هنگام پرش از ارتفاع، مرگ در دم این فرد را رقم زد.

73‌سال سن داشت. به شاگردانش آموزش می‌داد. کاری را که سال‌ها با آن زندگی کرده بود. ارتفاعات برایش مثل خانه‌ای امن شده بود. مرد میانسالی که چتر برایش مثل یک دوست و همراه شده بود، اما همین یار همیشگی درنهایت ایستگاه آخر زندگی‌اش را رقم زد. چتر در ارتفاعات او را تنها گذاشت. دستش را رها کرد. او در مقابل شاگردانش و هنگام آموزش سقوط کرد و زندگی‌اش به پایان رسید.

ساعت 14و47 دقیقه روز چهارشنبه هجدهم فروردین‌ماه بود که این حادثه رخ داد. یک سانحه که در شهرستان گرمسار اتفاق افتاده بود. بلافاصله این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد. خیلی زود موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت و رسیدگی به این ماجرا آغاز شد. مأموران پاسگاه انتظامی «کردوان» به محل اعلام‌شده در منطقه نورالدین گرمسار اعزام شدند. در بررسی‌های پلیس مشخص شد یکی از مربیان چتربازی، دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است.

در این حادثه، این مربی 73ساله بر اثر بازنشدن چترش حین آموزش چتربازی و هنگام پرش از ارتفاع، به‌شدت با زمین برخورد کرده و در دم جان خود را از دست داد. حادثه‌ای که تلخی یک اتفاق ناگوار در تهران را یادآوری کرد.

اجتماعی

کشف مواد مخدر با شلیک هوایی پلیس گرمسار

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ غلامحسین عرب فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اطلاعاتی از انتقال یک محموله مواد بدست آوردند.

او  افزود: با بهره‌گیری از توانمندی‌های تخصصی پلیس و شگرد‌های خاص اطلاعاتی، محل تحویل مواد در ایوانکی شناسایی شد و ماموران پلیس توانستند هر دو عامل انتقال محموله را حین تبادل مواد به دام بیندازند.

سرهنگ عرب با اشاره به درگیری این دو متهم با ماموران گفت: با شلیک چند تیر هوایی پلیس، عاملان قاچاق مواد مخدر با ۱۶ کیلو تریاک دستگیر شدند.

ادامه مطلب

مهدیشهر

سمنانی‌ها با صرفه‌جویی ۲۰ درصدیِ مصرف آب به عبور از تنش آبی کمک کنند

منتشر شده

در

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: صرفه‌جویی ۲۰ درصدی مشترکان در مصرف، استان را از تنش آبی تابستان امسال عبور می‌دهد.

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جویی در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب استان، از شهروندان خواست با صرفه‌جویی در مصرف آب برای عبور از تنش آبی در تابستان امسال همراهی کنند.

طاهری بیان کرد: شهرداری ها در ایام اوج مصرف و تنش آبی، به منظور مدیریت مصرف آب از آب آشامیدنی شهری برای آبیاری فضای سبز استفاده نکنند و از تانکر برای این امر بهره‌گیری کنند تا با مشکل کمتری در این حوزه مواجه شوند.

وی ادامه داد: اکنون ۵۱ روستای استان سمنان با کمبود آب مواجه هستند و به وسیله تانکر به اهالی روستا آبرسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: نیاز است تا از ظرفیت دستگاه های اجرایی استان برای آبرسانی با تانکر به  روستاها در زمان ‌اوج مصرف استفاده شود.

طاهری اضافه کرد: در شرکت آب و فاضلاب کشور ستاد تنش آبی برای کل استان ها تشکیل شد و به تبع آن این‌جلسات در استان نیز برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: کم بارشی، گرمی هوا، گرمای زودرس و افزایش مصرف آب، از جمله عوامل قطعی آب، کمبود فشار و تعدیل فشار آب آشامیدنی، در استان سمنان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: هدررفت آب به دلیل فرسودگی انشعابات و همچنین انشعابات غیرمجاز از دیگر مواردی است که در صورت بهبود و اصلاح، در روستاهای دچار بحران می تواند مشکل کمبود آب آشامیدنی را بهبود بخشد.

طاهری خاطرنشان کرد: حجم آب تولیدی سال گذشته ۶۳ میلیون متر مکعب در بخش شهری و ۱۶.۵ میلیون متر مکعب در بخش روستایی بود  که با توجه به میزان فروش آب، محاسبات نشان می‌دهد ۲۵ درصد از آب تولیدی در استان سمنان به دلایل مختلف مانند فرسودگی از دست می‌رود و هزینه‌های تولید آن تامین نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان خاطرنشان کرد: عمر شبکه آبرسانی ۳۰ سال است و برای اصلاح و نوسازی شبکه طبق برنامه چشم‌انداز هر سال باید ۷۰ کیلومتر اصلاح شبکه انجام شود که اکنون به دلیل کمبود اعتبارات و با رایزنی‌های مختلف تنها ۳۰ کیلومتر در سال اصلاح شبکه انجام می‌شود.

هرساله از یکم تا هفتم تیرماه هفته‌ «صرفه‌جویی درمصرف آب» نام گذاری شده است تا طی آن مدیریت مصرف آب به طور جدی‌تری مدنظر شهروندان قرار گیرد.

ادامه مطلب

مهدیشهر

پلیس فتای سمنان استوری‌های هتاکانه اینستاگرامی را متوقف کرد

منتشر شده

در

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس فتای سمنان گفت: هتاک اینترنتی که به انتشار استوری در شبکه اجتماعی اینستاگرام علیه شاکی پرونده اقدام کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین صادقی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: فردی با در دست داشتن شکوائیه‌ای ضمن مراجعه به پلیس فتا گفت شخصی ناشناس، از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با انتشار استوری اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و فحاشی علیه وی کرده و این موضوع باعث از بین رفتن آبروی وی در بین دوستان و آشنایان شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی و پیگیری موضوع از سوی کارشناسان، ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان پلیس فتا سمنان، مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی اقدام به انتشار استوری و مطالب کذب کرده بود که سبب هتک حیثیت شاکی شد.

صادقی بیان کرد: با توجه به اینکه انتشار مطالب کذب علیه اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی براساس قانون مجازات اسلامی جرم است، کارشناسان پلیس با بررسی صفحه اینستاگرامی و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی، گرداننده صفحه را شناسایی و در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به پلیس فتا احضار شد.

وی افزود: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر لب به سخن گشود.

صادقی ادامه داد: این فرد ضمن اقرار به جرم خود بیان کرد به دلیل مشکلات شخصی با شاکی به انتشار مطالب توهین‌آمیز و غیرواقعی علیه وی اقدام کرده است، در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

وی شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه را ابزاری مفید و در حین حال خطرناک معرفی کرد و گفت: حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران در این فضا، آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت  وکارشناسان سایبری این پلیس همواره با اشراف و تسلط کامل بر فضای مجازی با مزاحمان و کلاهبرداران اینترنتی برخوردی قاطع خواهند داشت.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: یکی از جرایمی که در فضای مجازی به چشم می‌خورد فحاشی و توهین و تحقیر اجتماعی به افراد است، کاربران بدانند انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به نشانی اینترنتیwww.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰  گزارش کنند.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها