با ما همراه باشید

اجتماعی

مردم برای ساماندهی دستفروشان مترو مشارکت کنند

منتشر شده

در

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از افزایش مسافران مترو در ۱۰ روز نخست اسفندماه خبر داد و گفت: با وجود افزایش تعداد دستفروشان در شرایط کرونایی جز برخوردهای قهری و موقتی راهی نداریم.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی مسافران مترو نسبت به ماه گذشته گفت: مترو در روزهای اخیر به طور متوسط یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مسافر داشته است.

وی در خصوص ساماندهی دست فروشان مترو با توجه به شیوع موج چهارم کرونا و ورود کرونای انگلیسی به کشور اظهار داشت: ساماندهی دست فروشان در مترو نیازمند مشارکت عمومی و همراهی مسافران مترو است.

نوبخت با بیان اینکه اقشار ضعیف جامعه بخصوص زنان، متأثر از شرایط اقتصادی، فضای امن مترو را برای درآمدزایی از طریق دست فروشی بسیار مناسب می‌بینند، افزود: با وجود اینکه در روزهای پایانی سال تعداد دست فروشان به شدت افزایش می‌یابد، تنها می‌توانیم با این افراد برخورد قهری داشته باشیم.

وی از برگزاری جلسات مختلفی برای ساماندهی دست فروشان مترو و جانمایی آنها با شرکت ساماندهی مترو و دیگر دستگاه‌های مرتبط خبر داد و گفت: با همه سازوکارهای اندیشیده شده چون دست فروشی در قانون جرم تلقی نمی‌شود و شرایط اقتصادی گرایش به دست فروشی را بیشتر کرده است، راه حل اساسی برای این مساله نداریم مگر اینکه یک مطالبه عمومی در این زمینه صورت گیرد.

نوبخت گفت: با وجود مخاطراتی که حضور دست فروشان در مترو برای سلامت شهروندان ایجاد می‌کند اما حمایت مسافران از دست فروشان اجازه برخورد جدی با آنها را نمی‌دهد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

کشف مواد مخدر با شلیک هوایی پلیس گرمسار

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ غلامحسین عرب فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اطلاعاتی از انتقال یک محموله مواد بدست آوردند.

او  افزود: با بهره‌گیری از توانمندی‌های تخصصی پلیس و شگرد‌های خاص اطلاعاتی، محل تحویل مواد در ایوانکی شناسایی شد و ماموران پلیس توانستند هر دو عامل انتقال محموله را حین تبادل مواد به دام بیندازند.

سرهنگ عرب با اشاره به درگیری این دو متهم با ماموران گفت: با شلیک چند تیر هوایی پلیس، عاملان قاچاق مواد مخدر با ۱۶ کیلو تریاک دستگیر شدند.

ادامه مطلب

اجتماعی

جسد مغروق در بند خاکی ایوانکی پیدا شد

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، دهقانی رئیس جمعیت هلال احمر گرمسارگفت: این جوان که از اتباع افغان است روز ۲۸ خرداد در بند خاکی بهورد ایوانکی دچار حادثه شده بود.

او افزود: با تلاش تیم امداد و نجات و غواصی هلال احمر، پیکر این جوان پیدا و به نیروی انتظامی تحویل داده شد.

شنا در این بند خاکی ممنوع است و علت این حادثه در دست بررسی است

ادامه مطلب

اجتماعی

دو حادثه رانندگی با پنج مصدوم در سمنان

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت : در حادثه ای که در کیلومتر ۳۷ محور سمنان – فیروزکوه رخ داد ، بر اثر تصادف پیکان وانت با تریلی ، یک نفر مصدوم شد .

او  افزود: در واژگونی پراید و حریق پس از آن که در کیلومتر ۴۴ محور شاهرود – میامی رخ داد ، هر ۴ نفر

سرنشین خودرو آسیب دیدند و به بیمارستان منتقل شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها