با ما همراه باشید

مهدیشهر

شناسایی نخبگان و آموزش مسئولیت‌پذیری در 150 مدرسه سمنان/ پراکندگی عامل گرانی آموزش در استان

منتشر شده

در

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از اجرای طرح آموزش مسئولیت‌پذیری و شناسایی دانش‌آموزان نخبه در 150 مدرسه این استان خبر داد.

محمد دستورانی 10 اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: اقدامات جدیدی در استان سمنان با تلاش آموزش و پرورش در دست اجرا است تا مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و جرات ورزی در بین دانش‌آموزان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان نخبه با همراهی معلمان و کادر آموزش و پرورش به طور ویژه در حال انجام است اضافه کرد: دانش‌آموزان ۱۵۰ مدرسه استان سمنان برای آموزش مسئولیت‌پذیری، اعتماد به نفس و جرات‌ورزی استان سمنان در حال آموزش هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ۲۵۰ نفر از کارکنان آموزش و پرورش برنامه‌هایی را در دست اجرا دارند.

وی بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی تاکید و تصریح کرد: پیوند آموزش و پرورش، دانشگاه و صنعت و تولید اقدامی مثبت برای توسعه استان سمنان است.

آموزش و پرورش استان سمنان  همچنین در نشست بررسی وضعیت مدارس امین این استان گفت: تعامل، هم افزایی و همفکری بسیار خوبی میان آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در استان سمنان وجود دارد

پراکندگی جمعیت عامل گرانی آموزش در استان

وی ادامه داد: خوشبختانه در سطح استان سمنان خانواده‌ها، حوزه‌های علمیه‌، معلمان  و دانش‌آموزان در مسیر تربیت اجتماعی علاقمند بوده و مشارکت فعال دارند.

وی گفت: استان سمنان با ۹۷ هزار کیلومتر مربع به عنوان ششمین استان وسیع کشور محسوب می‌شود که کمترین میزان آمار دانش‌آموزی در سطح استان‌های کشور را به خود اختصاص داده است

دستورانی با بیان اینکه ۱۲۸ هزار نفر دانش آموز در سطح مراکز آموزشی استان سمنان مشغول به تحصیل است اضافه کرد: در هر کیلومتر مربع در برخی موارد 6دهم و در برخی مناطق دیگر 1.2 دانش‌آموز داریم و این پراکندگی بیش از حد در سطح استان موجب گران شدن تعلیم و تربیت شده است.

گران‌ترین آموزش و پرورش کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: آموزش و پرورش استان سمنان به دلیل وسعت و پراکندگی جمعیت و نیرو بری زیاد، یکی از گران‌ترین آموزش و پرورش ها در سطح کشور است.

وی ادامه داد: استان سمنان در پوشش تحصیلی در تمامی دوره ها از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم ۱۲ درصد از میانگین کشور بالاتر می باشد

سمنان در شمار 4 استان برتر در زیست بوم استفاده از شاد

وی نرخ باسوادی در استان سمنان را ۹۸ درصد اعلام و اظهار کرد: زیرساخت اینترنتی و فناوری آموزشی در استان ، زیرساخت بسیار خوب و جزو چهار استان برتر در زیست بوم جدید در استفاده از سامانه شاد است.

دستورانی با بیان اینکه دغدغه خانواده‌ها در استان سمنان به تحصیل فرزندانشان بسیار قابل توجه است گفت: در بحث توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی، استان سمنان یکی از استان‌های موفق در سطح کشور است به نحوی که ۴۷ درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند که میانگین این عدد در سطح کشور ۳۶ درصد است.

وی با بیان اینکه استان سمنان در امتحانات نهایی رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است اظهار کرد: خوشبختانه استان سمنان در کنکور سراسری رتبه دوم کشور را دارا است

این مدیر مسوول افزود: استان سمنان در بخش آموزش و پرورش جزو سه استان برتر کشور در بسیاری از شاخص‌ها و جزو ۵ استان برتر در برخی شاخص‌ها است که حاصل تلاش، تدبیر و همراهی تمام کسانی است که تاکنون در دستگاه‌ تعلیم و تربیت ، حوزه‌های علمیه و دستگاه‌های فرهنگی تلاش نموده و با آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان استان به عنوان یکی از قابلیت های مهم و موثر استان سمنان محسوب می‌شودگفت: اگر قرار است در گام دوم انقلاب ما بالنده تر از گام اول حرکت کنیم و به خودسازی و جامعه پردازی و در نهایت تمدن سازی برسیم، قطعاً در این مسیر آموزش و پرورش و حوزه های علمیه نقش ممتازی را خواهند داشت

وی با بیان اینکه برای رسیدن به نقش ممتاز آموزش و پرورش باید فاصله بین بایدها و واقعیت ها کم شود گفت: در ساحت اعتقادی آموزش و پرورش اگر حوزه های علمیه در کنار آموزش و پرورش نباشند و کمبود مربیان پرورشی و مشاوران را جبران نکنند قطعاً دچار مشکل خواهیم شد

اجتماعی

کشف مواد مخدر با شلیک هوایی پلیس گرمسار

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ غلامحسین عرب فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اطلاعاتی از انتقال یک محموله مواد بدست آوردند.

او  افزود: با بهره‌گیری از توانمندی‌های تخصصی پلیس و شگرد‌های خاص اطلاعاتی، محل تحویل مواد در ایوانکی شناسایی شد و ماموران پلیس توانستند هر دو عامل انتقال محموله را حین تبادل مواد به دام بیندازند.

سرهنگ عرب با اشاره به درگیری این دو متهم با ماموران گفت: با شلیک چند تیر هوایی پلیس، عاملان قاچاق مواد مخدر با ۱۶ کیلو تریاک دستگیر شدند.

ادامه مطلب

مهدیشهر

سمنانی‌ها با صرفه‌جویی ۲۰ درصدیِ مصرف آب به عبور از تنش آبی کمک کنند

منتشر شده

در

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: صرفه‌جویی ۲۰ درصدی مشترکان در مصرف، استان را از تنش آبی تابستان امسال عبور می‌دهد.

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جویی در سالن اجتماعات شرکت آب و فاضلاب استان، از شهروندان خواست با صرفه‌جویی در مصرف آب برای عبور از تنش آبی در تابستان امسال همراهی کنند.

طاهری بیان کرد: شهرداری ها در ایام اوج مصرف و تنش آبی، به منظور مدیریت مصرف آب از آب آشامیدنی شهری برای آبیاری فضای سبز استفاده نکنند و از تانکر برای این امر بهره‌گیری کنند تا با مشکل کمتری در این حوزه مواجه شوند.

وی ادامه داد: اکنون ۵۱ روستای استان سمنان با کمبود آب مواجه هستند و به وسیله تانکر به اهالی روستا آبرسانی می‌شود.

وی تصریح کرد: نیاز است تا از ظرفیت دستگاه های اجرایی استان برای آبرسانی با تانکر به  روستاها در زمان ‌اوج مصرف استفاده شود.

طاهری اضافه کرد: در شرکت آب و فاضلاب کشور ستاد تنش آبی برای کل استان ها تشکیل شد و به تبع آن این‌جلسات در استان نیز برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: کم بارشی، گرمی هوا، گرمای زودرس و افزایش مصرف آب، از جمله عوامل قطعی آب، کمبود فشار و تعدیل فشار آب آشامیدنی، در استان سمنان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: هدررفت آب به دلیل فرسودگی انشعابات و همچنین انشعابات غیرمجاز از دیگر مواردی است که در صورت بهبود و اصلاح، در روستاهای دچار بحران می تواند مشکل کمبود آب آشامیدنی را بهبود بخشد.

طاهری خاطرنشان کرد: حجم آب تولیدی سال گذشته ۶۳ میلیون متر مکعب در بخش شهری و ۱۶.۵ میلیون متر مکعب در بخش روستایی بود  که با توجه به میزان فروش آب، محاسبات نشان می‌دهد ۲۵ درصد از آب تولیدی در استان سمنان به دلایل مختلف مانند فرسودگی از دست می‌رود و هزینه‌های تولید آن تامین نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان خاطرنشان کرد: عمر شبکه آبرسانی ۳۰ سال است و برای اصلاح و نوسازی شبکه طبق برنامه چشم‌انداز هر سال باید ۷۰ کیلومتر اصلاح شبکه انجام شود که اکنون به دلیل کمبود اعتبارات و با رایزنی‌های مختلف تنها ۳۰ کیلومتر در سال اصلاح شبکه انجام می‌شود.

هرساله از یکم تا هفتم تیرماه هفته‌ «صرفه‌جویی درمصرف آب» نام گذاری شده است تا طی آن مدیریت مصرف آب به طور جدی‌تری مدنظر شهروندان قرار گیرد.

ادامه مطلب

مهدیشهر

پلیس فتای سمنان استوری‌های هتاکانه اینستاگرامی را متوقف کرد

منتشر شده

در

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس فتای سمنان گفت: هتاک اینترنتی که به انتشار استوری در شبکه اجتماعی اینستاگرام علیه شاکی پرونده اقدام کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین صادقی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: فردی با در دست داشتن شکوائیه‌ای ضمن مراجعه به پلیس فتا گفت شخصی ناشناس، از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با انتشار استوری اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و فحاشی علیه وی کرده و این موضوع باعث از بین رفتن آبروی وی در بین دوستان و آشنایان شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی و پیگیری موضوع از سوی کارشناسان، ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان پلیس فتا سمنان، مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی اقدام به انتشار استوری و مطالب کذب کرده بود که سبب هتک حیثیت شاکی شد.

صادقی بیان کرد: با توجه به اینکه انتشار مطالب کذب علیه اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی براساس قانون مجازات اسلامی جرم است، کارشناسان پلیس با بررسی صفحه اینستاگرامی و با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی، گرداننده صفحه را شناسایی و در یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به پلیس فتا احضار شد.

وی افزود: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در گمراه کردن و قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر لب به سخن گشود.

صادقی ادامه داد: این فرد ضمن اقرار به جرم خود بیان کرد به دلیل مشکلات شخصی با شاکی به انتشار مطالب توهین‌آمیز و غیرواقعی علیه وی اقدام کرده است، در نهایت پرونده تکمیل و به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

وی شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه را ابزاری مفید و در حین حال خطرناک معرفی کرد و گفت: حضور ناآگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران در این فضا، آسیب‌های فراوانی را به دنبال خواهد داشت  وکارشناسان سایبری این پلیس همواره با اشراف و تسلط کامل بر فضای مجازی با مزاحمان و کلاهبرداران اینترنتی برخوردی قاطع خواهند داشت.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران شبکه‌های اجتماعی هشدار داد: یکی از جرایمی که در فضای مجازی به چشم می‌خورد فحاشی و توهین و تحقیر اجتماعی به افراد است، کاربران بدانند انتشار هرگونه مطلب توهین‌آمیز، هتک حیثیت و نیز مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به نشانی اینترنتیwww.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰  گزارش کنند.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها