با ما همراه باشید

اجتماعی

در تگزاس بحران زده چه می‌گذرد؟

منتشر شده

در

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از شبکه تلویزیونی المیادین، مناطق مختلف ایالت تگزاس آمریکا پس از بارش شدید برف و یخبندان بی سابقه دچار فروپاشی شده است. ساکنان این مناطق به علت برف و بوران سخت، آب و برق ندارند و برای دستیابی به مواد غذایی به مراکز فروش یورش می‌برند. واقعا در این ایالت بحران زده چه می‌گذرد؟

خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی با اشاره به وضعیت بغرنج ایالت تگزاس در حالی که تصاویر دختربچه پناهجویی نشان داده می‌شود که از شدت سرما گریه می‌کند و به خود می‌پیچید، گفت: در آمریکا این گونه با مهاجران و کودکان آن‌ها رفتار می‌شود. این کودک در داخل یکی از اردوگاه‌های پناهجویان در مرز‌های بین آمریکا و مکزیک، از شدت سرما که جسم نحیف او را نابود کرده است، شیون و زاری می‌کند. مهاجران در داخل چادر‌هایی که بیشتر به صندوق‌های برفی شباهت دارد و از هر گونه وسایل گرمایشی یا هر معیار دیگری از معیار‌های زندگی مطلوب محروم است، رها شده اند.

مهاجران در دو ایالت لویزیانا و تگزاس که برای دستیابی به پناهندگی تلاش می‌کنند، با شرایط سختی در مراکز نگهداری که بیشتر شبیه مراکز گروگان گیری است، مواجه هستند. در یکی از این مراکز شماری از وکلای دادگستری بدبختی این پناهجویان را منعکس کرده اند. والدین و فرزندان آن‌ها در بدترین شرایط به لحاظ بهداشتی، گرمایشی و کمبود آب آشامیدنی زندگی می‌کنند. اما این فقط مهاجران نیستند که دسترسی آن‌ها به آب و برق قطع شده است. میلیون‌ها نفر از ساکنان تگزاس به علت طوفان قطبی شدید که در یک هفته گذشته به صورت بی سابقه‌ای مناطقی را در قلب آمریکا درنوردیده است، با کاهش شدید دما مواجه هستند.

(تصایر یکی از خانه‌های سرما زده و گریه یک کودک در داخل آن) خبرنگار افزود: ساکنان این مناطق که خود را بدون برق و وسایل گرمایشی در محاصره می‌بینند، روز‌های دشواری را سپری می‌کنند و به همین علت ده‌ها نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده اند. بسیاری از آن‌ها تصاویری را منتشر کرده اند که به علت یخبندان آب وارد منازلشان شده است.

همچنین لنز دوربین‌ها صف‌های طولانی مردم را به تصویر می‌کشد که برای دستیابی به مواد غذایی به مراکز فروش یورش می‌برند و برای خرید آب و مخازن پروپان صف کشیده اند. برق حدود ۲۰۰ هزار خانه در تگزاس به علت بارش شدید برف قطع و شبکه فاضلاب بهداشتی از کار افتاده است و به همین خاطر مقامات ایالت تگزاس از حدود هفت میلیون نفر از ساکنان این ایالت خواسته اند به علت رعایت موازین بهداشتی، آب را قبل از آشامیدن یا استفاده آشپزی بجوشانند.

اجتماعی

کشف مواد مخدر با شلیک هوایی پلیس گرمسار

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سرهنگ غلامحسین عرب فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان اطلاعاتی از انتقال یک محموله مواد بدست آوردند.

او  افزود: با بهره‌گیری از توانمندی‌های تخصصی پلیس و شگرد‌های خاص اطلاعاتی، محل تحویل مواد در ایوانکی شناسایی شد و ماموران پلیس توانستند هر دو عامل انتقال محموله را حین تبادل مواد به دام بیندازند.

سرهنگ عرب با اشاره به درگیری این دو متهم با ماموران گفت: با شلیک چند تیر هوایی پلیس، عاملان قاچاق مواد مخدر با ۱۶ کیلو تریاک دستگیر شدند.

ادامه مطلب

اجتماعی

جسد مغروق در بند خاکی ایوانکی پیدا شد

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، دهقانی رئیس جمعیت هلال احمر گرمسارگفت: این جوان که از اتباع افغان است روز ۲۸ خرداد در بند خاکی بهورد ایوانکی دچار حادثه شده بود.

او افزود: با تلاش تیم امداد و نجات و غواصی هلال احمر، پیکر این جوان پیدا و به نیروی انتظامی تحویل داده شد.

شنا در این بند خاکی ممنوع است و علت این حادثه در دست بررسی است

ادامه مطلب

اجتماعی

دو حادثه رانندگی با پنج مصدوم در سمنان

منتشر شده

در

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت : در حادثه ای که در کیلومتر ۳۷ محور سمنان – فیروزکوه رخ داد ، بر اثر تصادف پیکان وانت با تریلی ، یک نفر مصدوم شد .

او  افزود: در واژگونی پراید و حریق پس از آن که در کیلومتر ۴۴ محور شاهرود – میامی رخ داد ، هر ۴ نفر

سرنشین خودرو آسیب دیدند و به بیمارستان منتقل شدند.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها