با ما همراه باشید

مهدیشهر

ادامه واکسیناسیون سالمندان استان سمنان

منتشر شده

در

جندقی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: درحوزه این دانشگاه تاکنون واکسن بیش از یازده هزار سالمند در ۴ مرکز تجمیع وپانزده مرکز واکسیناسیون تزریق شده است و کمبودی هم وجود ندارد.

بینش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هم گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار و هفتصد نفر سالمند از ۴ مرکز فعال درشاهرود بسطام و میامی واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

مهدیشهر

صدور مجوز دهیاری روستای آرتد دهستان چاشم

منتشر شده

در

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سمنان گفت: با پیگیری های انجام شده توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، تا پایان خرداد ماه روستای آرتد از دهستان چاشم دارای دهیاری خواهد شد و جمع تعداد دهیاری های این دهستان به شش دهیاری افزایش می یابد.

 به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری سمنان بیان کرد: دهستان چاشم و منطقه خطیرکوه دارای ۱۳ آبادی و روستا است.

وی ضمن بیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ نفر جمعیت در این منطقه سکونت دارند یادآور شد: در حال حاضر ۵ روستای دهستان چاشم شهرستان مهدیشهر دارای دهیاری هستند.

صمیمیان اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، تا پایان خرداد ماه یک روستای دیگر از دهستان چاشم دارای دهیاری خواهد شد و جمع تعداد دهیاری های این دهستان به شش دهیاری افزایش می یابد.

ادامه مطلب

مهدیشهر

وقوع ۳ تصادف در استان سمنان با ۱۳ مصدوم

منتشر شده

در

ه گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، طبق گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان سمنان، تصادف یک دستگاه پیکان وانت با  یک دستگاه نیسان به این مرکز اعلام شد.

این تصادف در کیلومتر ۸۰ محور دامغان- سمنان به وقوع پیوست و عوامل امداد و نجات از پایگاه‌ آهوان به محل وقوع وقوع حادثه اعزام شدند.

در این حادثه چهار نفر مصدوم شدند که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند و این سانحه رانندگی فوتی نداشت.

نیروهای امدادی حاضر در این عملیات، ماشاالله شاهی، مصطفی چراغچی و شایان شهمیرزادنیا بوده‌اند.

واژگونی خودرو در محور شاهرود- دامغان با ۴ مصدوم

همچنین واژگونی یک دستگاه سراتو در کیلومتر ۵۲ محور شاهرود- دامغان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان سمنان گزارش شد.

عوامل امداد و نجات از پایگاه هلال احمر نعیم‌آباد به محل وقوع حادثه اعزام شدند و به کمک مصدومان شتافتند.

در این حادثه، چهار نفر دچار مصدومیت شدند و دو نفر از مصدومان توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به مرکز درمانی منتقل شدند.

همچنین دو نفر از مصدومان توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند و این سانحه رانندگی فوتی سر صحنه نداشت.

قربانعلی کلایی، امید صادقی و ابوالفضل بهراد ازجمله نیروهای امدادی حاضر در این عملیات بودند.

واژگونی پژو پارس در محور فولادمحله- شهمیرزاد

همچنین واژگونی یک دستگاه پژو پارس در کیلومتر ۱۳ محور فولادمحله- شهمیرزاد به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان سمنان گزارش شد.

امدادگران هلال احمر شامل علی‌اصغر ملک، محمودرضا طائی و مجید جنیدی از پایگاه امداد و نجات فولادمحله به محل وقوع سانحه رانندگی اعزام شدند.

این سانحه رانندگی پنج مصدوم برجای گذاشت که مصدومان توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند و این حادثه فوتی سر صحنه نداشت.

ادامه مطلب

مهدیشهر

جوان کارآفرین مهدی‌شهری مزرعه پرورش شترمرغ راه‌اندازی کرد

منتشر شده

در

گروه استان‌ها- این جوان کارآفرین مهدی‌شهری پس از سال‌ها گچ‌کاری ساختمان ایده راه‌اندازی یک کسب و کار به فکرش خطور و با عزمی جزم برای تحقق آن تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، “خواستن، توانستن است” این ضرب‌المثل را بسیاری با کار و تلاش و همت والای خود از قالب حرف و شعار خارج و آن را در قالبی دیگر یعنی “عمل” در آورده‌اند.

نداشتن همت و پشتکار حلقه‌ای مفقوده در تفکر بسیاری از کسانی که امروز در یک جا نشسته‌اند و می‌گویند “کار نیست” و کاسه چه کنم، چه کنم بر دست گرفته‌اند و سرگردان روزشان را به شب می‌رسانند.

پای حرف‌های بسیاری از کارآفرینان اگر بنشینیم می‌گویند با اندک سرمایه‌ای بدون هیچ پشتوانه‌ای کسب و کارشان را راه انداخته‌ایم و موانع و مشکلات سبب عقب‌نشینی‌مان نشده، زحمت کشیده‌ایم تا امروز در جایگاه یک کارآفرین نه تنها برای خود بلکه برای تعدادی دیگر نیز کاری دست و پا کرده‌ایم و از این بابت احساس رضایت داریم.

همانند این جوان پرتلاش مهدی‌شهری که پس از سال‌ها گچ‌کاری ساختمان امروز یک کارآفرین نمونه است و می‌گوید: عزم خود را جرم کردم تا بتوانم کسب و کاری برای خودم به صورت مستقل ایجاد کنم.

وی از تصمیم خود برای عملی کردن ایده راه‌اندازی پرورش شترمرغ برایمان این‌گونه شرح می‌دهد: با توجه به اینکه سرمایه‌ام برای تبدیل عملی کردن ایده‌ام بسیار ناچیز بود به کمیته امداد شهرم مهدی‌شهر مراجعه کردم و با درخواست تسهیلات از این نهاد در سال 95 توانستم در گام نخست 15 جوجه شترمرغ خریداری کنم.

این کارآفرین اضافه می‌کند: برای پرورش شترمرغ مزرعه کوچکی را در همان سال اجاره کردم و حالا پس از گذشت پنج سال 120 قطعه جوجه و شترمرغ بالغ را در یک مزرعه سه هزار متری پرورش می‌دهم.

این جوان موفق و پرتلاش عنوان می‌کند: پرورش شترمرغ با توجه به اینکه از تمام اعضای آن می‌توان کسب درآمد کرد؛ بنابراین جزو مشاغل پرسود و زودبازده محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مشاوره‌ها و حمایت‌های کمیته امداد مهدی‌شهر اضافه می‌کند: بیش از 70 میلیون تومان به صورت سالانه از این مزرعه درآمد کسب می‌کنم.

این جوان کارآفرین با اشاره به فروش ماهانه پنج شترمرغ می‌گوید: به حرفه و شغلی که در پیش گرفته‌ام بسیار علاقه دارم و همسر و دو فرزندم نیز در این راه مشوق و کمک کارم هستند.

وی از مسئولان مربوطه می‌خواهد حمایت خود را بیشتر کنند تا کارآفرینان بتوانند فرصت‌های شغلی بیشتر و جدیدی را ایجاد کنند.

این کارآفرین نمونه یکی از مشکلات پیش روی توسعه پرورش شترمرغ را نداشتن پروانه بهداشتی فروش عنوان می‌کند و می‌گوید: چون این پروانه بهداشتی را ندارم بنابراین با مشکل عدم دریافت نهاده‌های دامی سهمیه‌ای به قیمت ارزان روبه‌رو هستم که امیدوارم مسئولان امر در این راستا چاره‌ای بیاندیشند.

قطعاً حمایت مسئولان از کارآفرینان با توجه به مشکلات اقتصادی امروز کشور بسیار حائز اهمیت است و مسئولان امر باید بیش از پیش بدین مسئله توجه کنند که حمایت آنها رونق تولید و اقتصاد و همچنین توسعه اشتغال‌زایی و رفع معضل اساسی بیکاری در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها