با ما همراه باشید

اقتصادی

ادامه نهضت کمک مومنانه در سمنان/ ۱۹۶ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد‌

منتشر شده

در

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: ۱۹۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان سراسر استان سمنان تاکنون توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، با شیوع ویروس کرونا نهادها و سازمان‌های مختلف با سازمان‌دهی نیروهای خود برای مقابله با این ویروس منحوس ساماندهی و بسیج شدند.

بسیج این نیروها با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا در سطح شهرها و استان‌های مختلف کشور از همان روزهای نخست آغاز شد و حرکت‌های جهادگونه ای شکل گرفت تا کمترین آسیب و خسارت به مردم وارد شود.

لبیک به سخنان رهبر معظم انقلاب در اجرای رزمایش کمک مؤمنانه آغازگر حرکتی جهادی برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا بود و در این راستا در کل کشور اقدامات و برنامه‌ریزی‌های خوب و نتیجه بخشی انجام شد.

در استان سمنان نیز همچون دیگر استان‌های کشور اقدامات گسترده‌ای در راستای اجرای این رزمایش از سوی نهادها و ارگان‌های مختلف از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان برداشته شد که از جمله آن‌ها را می‌توان توزیع بسته‌های معیشتی بین اقشار نیازمند و محروم عنوان کرد.

در همین رابطه محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان عنوان کرد: 196 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان سراسر استان سمنان تاکنون توزیع شده است.

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان توزیع بسته‌های معیشتی بین محرومان، نیازمندان، افراد تحت پوشش این نهاد و اقشار آسیب‌دیده از کرونا را در چهار مرحله از ابتدای آغاز رزمایش کمک مؤمنانه تاکنون انجام داده است و این اقدام تا مهار کامل این ویروس منحوس همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا در استان سمنان موجب افزایش آمار زیرپوشش کمیته امداد این استان شده است.

مسعودیان راد بیان کرد: تمام نیروها و کارکنان کمیته امداد استان سمنان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون جهادگونه و خالصانه بدون هیچ چشمداشتی در خط مقدم مقابله با کرونا فعالیت‌های مختلفی را انجام داده‌اند و لحظه‌ای از پای ننشسته‌اند.

وی گفت: شناسایی اقشار آسیب‌دیده از کرونا در سراسر استان سمنان از دیگر اقداماتی بوده است که توسط نیروهای کمیته امداد استان سمنان تاکنون انجام شده است و ارائه خدمات امدادی و معیشتی به این خانواده‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با اشاره به اینکه در استان سمنان 26 هزار نفر زیرپوشش این نهاد حمایتی قرار دارند اظهار داشت: خدمات‌دهی و نیازسنجی به محرومان در سراسر استان سمنان با اجرای طرح‌های گوناگون حمایتی از جمله طرح «منظومه توانمندسازی ایتام» در دستور کار قرار گرفته است و سعی داریم با اجرای این طرح ابتکاری و خلاقانه که در سطح کشور بی‌نظیر است، تحولی در نحوه خدمات‌رسانی به محرومان و افراد زیرپوشش کمیته امداد ایجاد کنیم.

مسعودیان راد گفت: با اجرای طرح «منظومه توانمندسازی ایتام» هفت گام بلند تا توانمندی این افراد برداشته می‌شود و در حوزه‌های مختلف به این خانوارها از جمله فرهنگی، معیشتی، سلامت، ازدواج، مسکن و اشتغال خدمات‌رسانی می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال توانسته‌ایم سه هزار و 500 فرصت شغلی را برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان سمنان ایجاد کنیم که از این تعداد یک هزار و 500 فرصت شغلی ویژه زنان سرپرست خانوار بوده است.

نقش عدالت اقتصادی در کاهش فقر

عدالت اقتصادی نقش بسیار مهمی در از بین رفتن معضل فقر و بیکاری در کشور دارد و باید عزمی همگانی در این راستا وجود داشته باشد تا همگام با عدالت اقتصادی شاهد شکوفایی و رونق اقتصاد و تولید در کشور باشیم.

برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی نیز از دیگر عوامل مهم و مؤثر در کاهش فقر در جامعه است که باید متولیان امر در این حوزه با جدیت هر چه تمام‌تر وارد عمل شوند و دست رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی را کوتاه کنند تا عدالت اقتصادی تحقق یابد.

اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و اقتصاد از مهم‌ترین راهکارها برای بهبود وضعیت معیشتی اقشار مختلف مردم به‌ویژه طبقات ضعیف و متوسط جامعه است؛ به‌ویژه در شرایط کنونی که کشور با معضلات و مشکلات متعدد اقتصادی ناشی از کرونا مواجه است و لازم است دستگیری از نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا باید مورد توجه تمامی دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

اقتصادی

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

منتشر شده

در

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در روند معاملات امروز بازار خودرو تغییراتی را تجربه کرده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

قیمت دلار، امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

منتشر شده

در

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز ۸ اردیبهشت قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به روز کاری گذشته کاهش یافته است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال است.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷۹۷۷۰ ریال و نرخ خرید آن ۲۷۴۲۳۰ ریال اعلام شده است.

ادامه مطلب

اقتصادی

ریزش 5 هزار واحدی شاخص بورس/ افت قیمت اغلب نمادهای بزگ و کوچک

منتشر شده

در

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل  بورس تهران  در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 5 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 244 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سرخپوش شد و با افت 354 واحدی 436 هزار و 759 واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس هم منفی شد و  به 17 هزار و 899  واحد رسید.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

نماد‌های امین، نمرینو و دامین بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، فملی و شستا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تالار سهام بورس تهران

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

بازار در سومین هفته فروردین ماه ۱۴۰۰ باز هم با افزایش عرضه و عدم نقدینگی آغاز به کار کرد و شاهد افت دسته جمعی تمام نماد‌های بزرگ و کوچک هستیم.

آخرین قیمت ۲۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۵۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۲۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۴۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، شپنا و خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، سیتا و قیستو در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۸۰میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۴۰میلیارد تومان (۱۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۵۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۷درصد از پنج هزار و ۶۶۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن هزار و ۴۱۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها