با ما همراه باشید

سلامت

آخرین وضعیت کرونا در ایران| عادی‌انگاری بیماری در آستانه تحویل سال/ شلوغی جاده‌ها رابطه مستقیم با ورودی بیمارستان‌ها دارد + نقشه و نمودار

منتشر شده

در

در آستانه تحویل سال جدید شمسی و آغاز نوروز ۱۴۰۰، به‌نظر می‌رسد برخی هموطنان همچنان توجهی به هشدارهای کادر درمان ندارند؛ حال آن‌که افزایش سفرهای نوروزی و عادی‌انگاری بیماری رابطه مستقیمی با افزایش مبتلایان کرونا و تبعات آن دارد.

به گزارش گروه استان‌ها –با گذشت بیش از یکسال از شیوع ویروس منحوس کرونا و درخواست ملتمسانه کادر درمان از مردم برای جلوگیری از عادی‌انگاری این بیماری مرموز، هنوز هم برخی از هموطنان تبعات تلخ ابتلا به کرونا را باور ندارند و بر همین اساس راه جاده را در پیش گرفته‌اند.

بدون تردید غالب قریب به اتفاق مردم ایران تمایل دارند دید و بازدیدهای نوروزی و سیر و سیاحت را در پیش بگیرند اما با درک شرایط موجود از این اقدام جداً پرهیز می‌کنند تا علاوه بر جان خود و عزیزانشان، به سایر همنوعان آسیبی وارد نشود و فرای آن، مدافعان سلامت و کادر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز در نخستین روزهای سال جدید بتوانند طعم آرامش را بچشند.

بی‌توجهی برخی هموطنان به پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری شیوع کرونا تنها به جاده‌ها ختم نشده؛ چه آن‌که بازارهای نقاط مختلف کشور نیز در این شب‌وروزها شاهد حضور گسترده افرادی است که به غلط فکر می‌کنند دوران کرونا سرآمده است. حال آن‌که این ویروس منحوس ممکن است در سایه بی‌توجهی‌ها، به یک‌باره اوج بگیرد و دوران سختی را به تمامی بخش‌های کشور وارد آورد.

فهرست شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی

در شرایط موجود همچنان سفر از/به 40 شهر کشور  (9 شهر قرمز و 31 شهر نارنجی) از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 ممنوع است؛ شهرهای با وضعیت قرمز که تردد به آنها از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 با ممنوعیت همراه است و ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها یک میلیون تومان جریمه در پی خواهد داشت، عبارتند از؛ آبادان، اهواز، بندرماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون و گچساران.

همچنین سراب، عجب‌شیر، ارومیه، چایپاره، ماکو، نقده، گلپایگان، دهلران، دیلم، کنگان، گناوه، سامان، امیدیه، اندیمشک، ایذه، باغ‌ملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، شادگان، دشت آزادگان، مسجدسلیمان، ارسنجان، زرین‌دشت، دیواندره، پلدختر، دورود، خمین، خمیر، نهاوند و خاتم؛ شهرهای دارای وضعیت نارنجی هستند که تردد به آنها از 25 اسفند 99 تا 15 فروردین 1400 با ممنوعیت همراه است و ورود پلاک‌های غیربومی به این شهرها 500 هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت.

آمارها چه می‌گویند؟

براساس انتشار آمارهای رسمی تا امروز 29 اسفند 1399 با تأیید ابتلای 7620 نفر از هموطنان به بیماری کرونا از ابتدای همه‌گیری تا همین تاریخ یک میلیون و 786 هزار و 265 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد متأسفانه با فوت 68 نفر در روز گذشته 61 هزار 649 نفر از هموطنان قطعاً به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست رفته‌اند.

بررسی‌های تخصصی نشان می‌دهد فراز و فرودهای همکاری مردم با پروتکل‌های تعیین شده باعث شده تا در دوره‌هایی نرخ ابتلا و بهبودی در شرایط مناسبی نسبت به قبل قرار گیرد اما در دوره‌هایی که عادی‌انگاری از سوی هموطنان شدت گرفت شاهد صعودی شدن تمامی آمارها به ویژه در زمینه فوت افراد بوده‌ایم. به صورتی که نرخ مرگ و میر در ایران هم اکنون 3.9 درصد تعیین شده درحالی که این نرخ در دهکده جهانی 2.7 برآورد شده است.

البته نباید فراموش کنیم که آشنایی بیشتر کادر درمانی با عملکرد این ویروس منحوس از ابتدای آغاز همه‌گیری در کشورمان و به اشتراک گذاشته شدن دستاوردهای نوین پزشکی در سایر کشورها باعث شده تا در دوره‌هایی نرخ بهبودی فاصله معناداری با استانداردهای بین المللی داشته باشد اما هم اکنون آمارها و اطلاعات نشان می‌دهد نرخ بهبودی در ایران 96.1 درصد و در دهکده جهانی 97.3 درصد است که درصورت همکاری بیشتری هموطنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش بار سنگین مقابله با بیماری از دوش کادر درمانی قطعا این درصد در کشورمان بهبود یافته و به استانداردهای بین‌المللی نزدیک خواهد شد.

طبق دستور مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهرهای قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است اما سفر به شهرهای آبی و زرد با رعایت کامل شیوه نامه‌ها و نکات بهداشتی امکان پذیر خواهد بود.

سلامت

کانون شیوع کرونا نیازمند مدیریت/ وضعیت نابسامان در استان سمنان

منتشر شده

در

سمنان- پنج شهرستان استان سمنان مجدداً در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و این در حالی است که بازارها، پاساژها، ادارات و ناوگان حمل و نقل هنوز کانون مهم شیوع کرونا هستند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: پس از مدتی که شیوع کرونا در استان سمنان کاهش یافته و تعداد مراجعان به مراکز درمانی به ۲۰ نفر نیز رسیده بود دوباره شرایط همزمان با اتمام تعطیلات نوروزی تغییر کرد تا پنج شهرستان استان در رنگ بندی کرونایی در وضعیت قرمز قرار گیرند.

شاهرود، میامی، سمنان، دامغان و گرمسار از روز سه شنبه هجدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ در وضعیت قرمز قرار گرفتند و آرادان و سرخه و مهدی شهر در وضعیت زرد و نارنجی هستند. مهم‌تر از تمام این رنگ بندی این است که تعداد بیماران کرونایی استان در ۲۴ ساعت به بیش از ۲۶۰ نفر افزایش یافته است.

مدیریت سفرهای نوروزی انجام نشد

در این بین اما دولت سعی دارد تا همه چیز را به مردم و دید و بازدیدها و حتی سفرهای نوروزی مرتبط کند در حالی که فقدان عملکرد و مدیریت درست سفرهای نوروزی، ابتدا به دولت مردان و تصمیم سازان کشور و سطح محلی و استانی باز می‌گردد.

در همان ابتدای طرح نوروزی که استانداری سمنان تلویحاً اعلام کرد که این استان آمادگی پذیرش مسافران را ندارد اما در مقابل میراث فرهنگی از آمادگی زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان خبر می‌داد مشخص بود که چه اتفاقاتی قرار است در استان رخ دهد.

احسان منصور کیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزایش ۱۱۶ درصدی ترددها در سطح استان در کریدور تهران- مشهد طی بازه زمانی بیست و پنجم اسفند ماه ۹۹ لغایت پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ خر داد.

وی با بیان اینکه هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تردد در جاده‌های استان شمارش شده است، بیان کرد: دستگاه‌های تردد شمار نشان می‌دهند که به صورت میانگین ساعتی ۵۰ تا ۶۰۰ خودرو در مسیرهای اصلی استان سمنان طی ایام نوروز، تردد کرده‌اند.

کانون‌های شیوع کرونا شناسایی شوند

از سوی دیگر تحقیقات خبرنگار مهر، نشان می‌دهد که تمام بلیط‌های صادر شده برای قطار و اتوبوس‌ها در سطح استان حتی قبل از آغاز تعطیلات نوروزی به فروش رفتند هر چند هنوز آمار دقیقی از سوی راه آهن شمال شرق (۱) اعلام نشده است. این امر نشان می‌دهد که دولت برنامه‌ای محدود کردن سفرهای نوروزی نداشت حتی ممنوعیت چادر زدن مسافران هم در دو الی سه روز اول پابرجا بود و با هجوم مسافران دیگر کنترلی بر روی این موضوع هم نشد.

در کنار این موضوعات اما امروز باید کانون‌های شیوع بیشتر کرونا را شناخت و آنها را یا با زیرساخت‌ها و امکانات بهداشتی و ضدعفونی تقویت کرد و یا به تعطیلی آنها به صورت موقت رأی داد تا شاهد کاهش دوباره ویروس کرونا در استان سمنان اما آیا این کار امکان پذیر است؟

تمهیدات برای ادارات

ادارات و دستگاه‌های اجرایی یکی از مکان‌های شیوع کرونا هستند که به گفته معاون توسعه منابع انسانی استاندار سمنان از این هفته بر طبق دستورالعمل جدید ارائه خدمات خواهند کرد. فاطمه منصوری در این باره می‌گوید: با توجه به قرمز شدن شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان و گرمسار با وضعیت قرمز، کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا ۵۰ درصد برای ارائه خدمات ضروری و اساسی در محل کار با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه، حضور خواهند داشت.

منصوری همچنین گفت: یک سوم کارکنان دستگاه‌های ضروری و خدمات رسان مستقر در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی در وضعیت دورکاری هستند و در سایر دستگاه‌های با ضرورت کمتر این شهرستان‌ها نیز ۵۰ درصد از کارکنان در وضعیت دورکاری فعالیت دارند.

منصوری بیان کرد: در آرادان به عنوان تنها شهرستان زرد استان نیز یک سوم از کارکنان دستگاه‌های اجرایی با ضرورت کمتر در وضعیت دورکاری و تمامی کارکنان دستگاه‌های ضروری و خدمات رسان این شهرستان نیز به صورت حضوری خدمت رسانی می‌کنند.

عدم ارائه خدمات به بیماران کرونایی

در زمینه بلیط قطار و اتوبوس و همچنین دستگاه‌های غیردولتی و دفاتر خدماتی که این روزها یکی دیگر از کانون‌های شیوع بیماری کرونا هستند نیز تصمیماتی در استان گرفته شده است. مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان درباره این تصمیمات می‌گوید: ارائه خدمات به بیماران کرونایی در مراکز عمومی ممنوع شده است.

ایرج کارخایی ابراز کرد: در مرحله دوم طرح کنترل هوشمند مبتلایان به کرونا از ورود و ارائه خدمات به افراد مبتلا به کرونا در کلیه دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان، شهرداری‌ها، شعبات مرکزی و پرتراکم بانک‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، شرکت‌های مسافربری، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن، دفاتر فروش بلیط و دفاتر پیشخوان و خدمات الکترونیک خودداری خواهد شد.

وی افزود: در این طرح ارائه خدمات به مبتلایان به بیماری کرونا که باید دوران قرنطینه را سپری کنند در مراکز مشمول طرح ممنوع است و همه مراجعان ملزم به ارائه کارت یا شماره ملی هستند لذا در صورت مثبت بودن افراد به کرونا که در اپلیکیشن ماسک مشخص خواهد شد از ورود جلوگیری خواهد شد.

تیم‌های ارزیاب فعال شدند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: برای اجرای دقیق مرحله دوم طرح، تیم‌های ارزیاب خصوصاً توسط فرمانداری‌ها از مجموعه دستگاه‌های متولی و از مراکز و دستگاه‌های مشمول طرح به صورت مستمر بازدید و بازرسی خواهند کرد.

کارخایی تاکید داشت: یکی از راه‌های پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی خصوصاً گذراندن دوران قرنطینه افراد بیمار در مراکز درمانی یا منازل است که حضور و تردد افراد مبتلا در جامعه می‌تواند خطرآفرین و موجب گسترش شیوع کرونا در سطح جامعه باشد که هدف از اجرای این طرح جلوگیری از حضور و تردد افراد مبتلا در جامعه است.

در خصوص ادارات و مراکز دولتی و غیر دولتی کار کمی راحت تر است اما در زمینه کانون‌های شیوع که مردم با آن دخیل هستند مانند تاکسی‌ها، پاساژها و… چه باید کرد؟ به نظر می‌رسد شرایط کنونی نشان دهنده خستگی مردم بعد از ۱۳ ماه درگیری شدید با کرونا و همچنین کاهش اقناع عمومی در زمینه مسائل مرتبط با کرونا است.

فرصت سوزی دولتی‌ها

کارشناس بهداشت محیط در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از یک سو تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و همچنین مراکز خرید، بازارچه‌ها و… منبع شیوع ویروس کرونا هستند زیرا در آنها تجمع صورت گرفته و می‌توانند افراد زیادی را مبتلا کنند، گفت: از سوی دیگر اما تعطیلی دوباره مراکز خرید، اصناف، ممنوعیت تردد تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و… متأسفانه شرایط را برای ارتزاق گروه بزرگی از مردم دشوار می‌سازد و این امر با اصل اقناع عمومی برای همراهی با محدودیت‌های کرونایی منافات دارد.

مینو رنجبر با بیان اینکه دولت به راحتی ۱۴ ماه فرصت را رأی همه کارهای مفید فایده در زمینه کرونا از دست داد در این مدت می‌شد در تاکسی‌ها جداکننده‌های میله‌ای یا پلاستیکی نصب کرد، کارت‌خوان های الکترونیکی که نیاز به لمس نیست و در مشهد و تهران وجود دارند می‌بایست در روی تاکسی‌ها فعال می‌شد و اپلیکیشن‌های پرداخت بدون دست باید راه می‌افتاد از سوی دیگر فرم شهری ما می‌بایست مبتنی بر شرایط امروز تغییر می‌کرد و حتی می‌شد در برابر مراکز تجمع مردم میله‌های نصب کرد تا به اجبار فاصله مردم را افزایش دهد اما در این مدت فقط به فکر انداختن تقصیر بر گردن مردم بودیم.

وی با بیان اینکه دولت همان قدر مقصر است که مردم با رفتن به سفر و دورهمی ها به شیوع کرونا کمک کردند، ابراز کرد: دولت به خوبی می‌داند که برای همراهی مردم و کسبه و اصناف با محدودیت‌های کرونایی و رعایت مسائل بهداشتی نیاز به اقناع است وقتی مردم قانع شوند که باید کاری صورت گیرد به بهترین نحو در آن مشارکت می‌کنند اما وقتی این امر صورت نمی‌گیرد چه انتظاری از مردم باید داشت؟

پاساژها تعطیل شود

این کارشناس بهداشتی محیط با بیان اینکه هیچ مرکز خرید و بازاری در استان سمنان وجود ندارد که از بابت کرونا ایمن باشد، تاکید کرد: باید به صورت مقطعی هم که شده اتوبوس‌ها شهرداری، تاکسی‌ها و پاساژها و تمام بازارها و بازارچه‌ها را تعطیل اعلام کرد زیرا تنها راه باقی مانده این است که سهل انگاری مردم و بی برنامگی دولت کمتر خود را بروز دهد.

رنجبر با بیان اینکه شرایط را باید به گونه‌ای مدیریت کرد که دوباره اقناع عمومی از طریق فرهنگ سازی، اعمال محدودیت‌های متناسب با هر شهرستان و هر فرهنگ و همچنین همراهی مردم در پویش‌ها و برنامه‌هایی که جنبه اطلاع رسانی داشته و در فضای مجازی ارائه می‌شوند، صورت گیرد، بیان کرد: بهترین نوع همراهی مردم و مشارکت برای کاهش ویروس کرونا، مشارکتی است که همدلانه و از روی اقناع عمومی باشد.

وی افزود: در صورتی که اراده برای تعطیلی مراکز خرید و تاکسی‌ها و… وجود ندارد و یا به مقوله اقتصادی آن فکر می‌شود، بهتر است با تمهیداتی امکان شیوع کرونا را در آن مکان‌ها کاهش داد مثلاً نصب فن‌های بزرگ که حتی می‌توان آن را به مدت دو هفته از یک کارخانه استقراض کرد تا چندان خرجی هم بر ندارد و همچنین استقرار مواد ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش در کنار تبلیغات محیطی و فرهنگ سازی مفید است.

دولت از خودش شروع کند

یک کارشناس دیگر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه باید بپذیریم که دولت در مدیریت شرایط ناکام بود، بیان کرد: روزهای گذشته سورنا ستاری معاون رئیس جمهور به استان سمنان سفر کرد و همانطور که خبرگزاری مهر استان سمنان هم اعتراض به شیوع کرونا را پوشش داد، جمع وسیعی از مردم و همراهان در یک مکان متراکم تجمع کردند و از مسئولان مرتبط و غیر مرتبط تا کسانی که نامزد انتخابات شورای شهر بودند و می‌خواستند در قاب تصاویر حضور داشته باشند، در مکان گرد هم آمدند. حال اگر مردم بپرسند که وقتی دولتی‌ها خودشان رعایت نمی‌کنند چرا ما باید رعایت کنیم چه باید گفت؟

غلامعلی محمدی با بیان اینکه مردم مشاهده می‌کنند که ادارات مملو از جمعیت هستند از سوی دیگر برای سفر یک مقام کشوری ۷۰ نفر گرد هم می‌آیند اما مسئولان می‌گویند که به دیدار مادر و پدرتان همزمان با عید نوروز نروید! این امر حتی اگر غیرمنطقی هم برسد بازهم فکری است که در ذهن مردم خطور کرده و لذا نمی‌توان از آن به راحتی گذشت.

باید پذیرفت که مردم از طولانی شدن پروسه کرونا خسته شده‌اند و عده‌ای نیز از معتقد هستند که واکسن باید هرچه زودتر به دست مردم برسد تا ویروس کرونا بیش از این قربانی نگیرد. در ۱۳ ماه گذشته بیش از ۹۴۰ نفر در استان سمنان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و روز به روز بر این آمار افزوده می‌شود.

باید چه کرد؟

اقدامات خوبی در سطح استان برای مدیریت شرایط قرمز کرونایی وضع شده که از جمله آن می‌توان به عدم فروش بلیط حول و نقل عمومی به کسانی که کرونا دارند، استعلام در ورودی ادارات بر حسب کارت ملی، محدودیت ادارات و تردد و… اشاره کرد اما باید پذیرفت که شرایط با عدم مدیریت درست دولتی‌ها به خصوص در سفرهای نوروزی که شاهکار دولت بود، روز به روز بدتر شد.

آنطور که صاحب نظر و یکی از فعالان ستاد مردمی مقابله با کرونای استان سمنان می‌گوید: راه حل این است که دوباره قرارگاه‌های مردمی کرونا، نسبت به ضدعفونی معابر با همراهی شهرداری‌ها اقدام کنند زیرا کمترین کاری که این اقدامات دارد این است که مردم ویروس کرونا را جدی می‌گیرند زیرا تجربه سال گذشته هنوز از یاد ما نرفته که همین عوامل سبب بروز یک نوع دغدغه در مردم شد تا بیشتر مراقب سلامتی خود باشند اما امسال با اینکه شرایط نسبت به بهار ۹۹ بدتر هم شده اما در کمال تعجب از این موضوعات خبری نیست.

محسن واحدیان بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات این است که برای مدت کوتاه پاساژها و مراکز تجمع و خرید مردم را محدود و یا تعطیل کرد اما در مقابل دولت برای اجاره مغازه‌های کسبه، ارتزاق آنها و کاسبی شأن حمایت‌هایی را در نظر بگیرد وگرنه در شرایط کنونی روز به روز وضعیت در سطح استان نابسامان‌تر می‌شود.

در نهایت باید دید اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در سطح استان سمنان از روز شنبه شامل محدودیت در کار ادارات، تردد خودروها و… آیا می‌تواند در کاهش شیوع بیماری کرونا در سطح استان سمنان کارساز باشد یا خیر؛ قدر مسلم اما آن است که امروز پاساژها و مراکز خرید، ادارات و دستگاه‌های خدمت رسانی دولتی و غیر دولتی، باشگاه‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها که گروهی از کارگران در آن کار می‌کنند، تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و… مراکز عمده شیوع کرونا هستند که هنوز دولت هیچ اقدام زیرساختی و مؤثری درباره انها طی یکسال گذشته نکرده است.

ادامه مطلب

سلامت

بیش از 1000 مبتلا و 6 فوتی کرونا یی طی سه روز در استان سمنان

منتشر شده

در

سخنگو و جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان سمنان  با اشاره به آخرین آمار اعلامی روزانه کرونا در این استان اظهار کرد: طی روز گذشته 355 مبتلای جدید و سه جان‌باخته در مناطق تحت‌پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود گزارش شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: مجموع مبتلایان به کووید19 در این استان به 29 هزار 284 نفر رسیده است.

وی با اشاره به مرگ سه مبتلای دیگر طی روز گذشته در استان افزود: با مرگ این سه بیمار، متاسفانه شمار قربانیان کروناویروس در استان به 952 نفر رسید.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان با اشاره به روند افزایشی همه‌گیری در کشور و استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بیمارستان‌های وابسته به دو دانشگاه علوم پزشکی استان در مجموع 280 بیمار بستری هستند.

وی با تقدیر از تلاش‌های مدافعان سلامت در بیش از یک سال گذشته گفت: از ابتدای این همه‌گیری تا کنون  هشت هزار و 238 بیمار در بیمارستان‌های استان سلامتی خود را باز یافته و با حال عمومی مساعد ترخیص شدند.

سخنگو رئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان ضمن تاکید بر لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی گفت: با توجه به وضعیت قرمز و نارنجی در هفت شهرستان از هشت شهرستان استان از عموم شهروندان انتظار می‌رود که ضمن توجه جدی به پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی، از حضور در اجتماعات و دورهمی‌ها به شدت پرهیز کنند.

در سه روز گذشته و طی روزهای 18 ، 19 و 20 فروردین‌ماه به ترتیب341، 367 و 355 مبتلای جدید بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در استان سمنان شناسایی شدند. همچنین در این سه روز متاسفانه 6 هم‌استانی دیگر به شمار قربانیان کووید19 در استان اضافه شده است.

ادامه مطلب

سلامت

مسافران نوروزی هرچه سریع‌تر به شهرهای خود بازگردند

منتشر شده

در

جانشین فرمانده ناجا گفت: باتوجه به شرایط به‌وجود آمده در سطح کشور و شیوع ویروس کرونا، از مردم و مسافران تقاضا داریم که هرچه سریع‌تر و بدون فوت وقت به شهرهای خود بازگردند.

سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از یگان‌های انتظامی استان خوزستان با تاکید بر مدیریت سفر توسط کسانی که به شهرهای مختلف مسافرت کرده‌اند، گفت: باتوجه به شرایط به‌وجود آمده در سطح کشور و شیوع ویروس کرونا از مردم و مسافران تقاضا داریم  که هرچه سریع‌تر و بدون فوت وقت به شهرهای خود بازگردند.

وی ادامه داد: باتوجه به مصوبات قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و اضافه شدن برخی از شهرها به مناطق قرمز و نارنجی و طبق تصمیمات گرفته شده کلیه مسافران از زمان اعلام، فرصت دارند ظرف ۷۲ ساعت شهرهای مورد نظر را ترک کنند در غیر این صورت پلیس طبق قانون اقدام خواهد کرد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به شعار نوروزی پلیس – امنیت و آرامش، نشاط بهاری –  اظهار کرد: امنیت و سلامت مردم برای پلیس حائز اهمیت است. بنابراین از مردم تقاضا داریم مانند سال گذشته با همکاری با حوزه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی سبب قطع چرخه این ویروس شوند.

سردار رضایی در پایان با اشاره به اینکه طرح‌های نوروزی نیروی انتظامی تا پایان تعطیلات به قوت خود باقی خواهد ماند، تصریح کرد: با تلاش همه مسئولان به زودی طرح واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود اما این به معنای بی‌توجهی به پروتکل‌های اعلامی نیست.

ادامه مطلب
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

برترین ها